Time | Event | Details |
---|---|---|
8:00am | vs. Multiple Schools.. | |
Entry Fee: $250- Please make check payable to Laker Fan Club and mail by November 26th to: Katrina Crane, Athletics West Bloomfield High School 4925 Orchard Lake Road West Bloomfield, MI 48323 Seeding Meeting: Begins promptly at 8:00 am Wrestling: Begins at 10:00 am Format: Double elimination individual tournament Continuous wrestling on four mats Awards: Championship and Runner Up Team Trophy Medals for Top Three Finishers Questions: Contact Coach Alessi 248-343-6211 | ||
8:00pm | vs. Rochester United |
Time | Event | Details |
---|---|---|
4:00pm | vs. Dakota | |
5:30pm | vs. Dakota |
Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. Multiple Schools.. | |
4:00pm |
Away
@ Derby Red | |
@ Derby Red | ||
4:00pm | vs. Oak Park | |
4:00pm |
OLMS Gym
vs. Bloomfield Hills MS | |
vs. Bloomfield Hills MS | ||
5:00pm | vs. TBA | |
5:30pm | vs. Oak Park | |
7:00pm |
(Cancelled) | vs. Detroit Edison Public School Academy |
7:00pm | vs. Oak Park |
Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. Multiple Schools.. | |
5:00pm |
Away
@ Royal Oak | |
@ Royal Oak | ||
5:30pm | vs. Multiple Schools.. | |
6:30pm | vs. Lake Orion |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:00pm- 9:00pm |
WBHS
Gym Reserved for the Whole Day | |
Gym Reserved for the Whole Day | ||
4:00pm |
Away
@ STEAM | |
@ STEAM | ||
4:00pm | Bus Info Leaves:
2:45pm
| vs. Farmington |
4:00pm |
OLMS Gym
vs East Hills MS | |
vs East Hills MS | ||
5:00pm | vs. TBA | |
5:30pm | Bus Info Leaves:
2:45pm
| vs. Farmington |
6:00pm | vs. Athens | |
7:00pm | Bus Info Leaves:
2:45pm
| vs. Farmington |
Time | Event | Details |
---|---|---|
4:00pm | vs. Walled Lake Northern | |
4:00pm | Bus Info Leaves:
2:50pm
| vs. Bloomfield Hills |
5:30pm | vs. Bloomfield Hills | |
7:00pm | vs. Bloomfield Hills | |
8:20pm | vs. Avondale |
Katrina Crane, Athletics
West Bloomfield High School
4925 Orchard Lake Road
West Bloomfield, MI 48323
Seeding Meeting: Begins promptly at 8:00 am
Wrestling: Begins at 10:00 am
Format: Double elimination individual tournament
Continuous wrestling on four mats
Awards: Championship and Runner Up Team Trophy
Medals for Top Three Finishers
Questions: Contact Coach Alessi 248-343-6211